10.9.2018 / Gösterim Sayısı : 246

MESLEK SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE..!

Bakanlığımıza bağlı Bilecik, Düzce, Elazığ, Kastamonu, Mersin/Silifke ve Sivas İllerinde bulunan El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı için kursiyer alınacaktır.

El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde, Kilim-Halı Dokuma, Yöresel Bez Dokuma, Ahşap Oyma (Mobilyacılık), Taş İşletme (Mermer), Takı yapımı (Kuyumculuk), Dikiş-Nakış, Konfeksiyon, Gümüş İşleme, Sıhhi Tesisat, Restorasyon vb. konularda, hem 4-6 ay süreli parasız yatılı meslek eğitim kursları verilecek, hem de kısa süreli gündüzlü meslek kursları açılacaktır. El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde gerçekleşen bu kursların bazıları, İŞKUR tarafından desteklenmektedir. İŞKUR tarafından desteklenen, süresi 6 aya kadar olan kurslarımızda; Bakanlığımız ve İŞKUR tarafından ortaklaşa imzalanan protokol gereğince; kursiyerlerimiz, günlük harçlık, iş kazası ve iş riskine karşı sigorta imkânından yararlanmaktadır.

Bu kurslardan faydalanmak isteyen adayların Kursiyer Başvuru Formunu doldurarak talimatlara uygun bir şekilde başvurularını yapmaları gerekmektedir.


''