T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

UZMAN ELLER SAHADA

Yayın Tarihi : 15.8.2022

24 Aralık 2021 Tarih ve 31699 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi" kapsamında "Arı Yetiştiriciliği ve Arı Ürünleri ile Arı Sütü ve Ana Arı Üretimi Projesi" ile Çamlıhemşin Muratköy Köyünden başvuru yaparak projesi kabul edilen ve projesini hayata geçiren Organik Tarım Ön Lisans mezunu Ümran DEMİRCİ'ye Bakanlığımız tarafında 100.000,00 TL hibe ödemesi yapıldı.

Almış olduğu 100 bin lira hibe ile 50 adet Kovan ve Arı Kolonisi (7 çerçeve,5 yavrulu), 1 adet Elektrikli bal süzme makinesi (Motorlu, 4 çıta kapasiteli, tam otomatik), 1 adet Çift Kişilik Sır alma teknesi, 1 adet Isıtmalı bal dinlendirme kazanı (50 lt) ve Elektrikli çit sistemi (1000 metre, güneş enerjili) temin ederek işletmesini kurdu.

Organik havzada faaliyetlerini sürdüren DEMİRCİ; "İşini çok severek yaptığını ileriye dönük hedefleri olduğunu, işini büyütmek istediğini ve devletimize müteşekkir olduğunu söyledi. İstedikten sonra başarılamayacak hiçbir işin olmadığını dile getiren DEMİRCİ; Proje kapsamında kendisine yardımcı olan Tarım İl Müdürlüğü Çalışanlarına teşekkür etti."