T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

12. TARIM ORMAN VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ RİZE’DE

Yayın Tarihi : 9.8.2022

Tarım ve Orman Bakanlığı, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın, Tarım Orman ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar İlimizde sergilenmeye başlandı.

İl Müdürlüğümüz tarafından açılışı yapılan sergide 12. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması'nda derece alan fotoğraflar sergileniyor. 8-9-10 Ağustos tarihlerinde, 10.00-22.00 saatleri arasında gösterimde olacak serginin açılışı; İl Müdürümüz Murat GENC, Müdür Yardımcımız Selda DALGIÇ, İlçe Müdürleri, Şube Müdürleri ve Rize'li fotoğraf severlerin katılımıyla yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz GENC; "12. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasına  "Genel", "Çiftçi", "Öğrenci", "Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları", "DenizBank Çalışanları" ve konusu "Çiftçi Varsa Hayat Var" olan "Tema" olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirildi. 6 kategoride toplam 606 katılımcı 3997 eserle katıldı. Seçici kurul tarafından 19 eserin ödül alması uygun görülürken, 83 eser de sergileme ve albüm çalışması için belirlendi. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması ile toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlamaktadır.  Farklı desenlerden oluşan tarım ve insan kareleri yurdumuzun zenginliğinin yanında emeğin mimarlarını da görme açısından önem arz etmektedir. İnsanlarımız bu fotoğraf sergisini gezdiklerinde bir şekilde kendilerinden bir parça bulacaklardır. Rize'li fotoğraf severlerimizin  sergimizi beğeneceğinizi umut ediyorum. Emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum" dedi.

Sergimiz 8-9-10 Ağustos tarihlerinde 10.00-22.00 saatleri arasında ŞİMAL Alışveriş Merkezinde gösterimde olacaktır. 12. Tarım ve İnsan Fotoğrafları sergimize tüm halkımız davetlidir.