T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DÜNYA SU GÜNÜ KAPSAMINDA EĞİTİM PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Yayın Tarihi : 23.3.2022

22 Mart, Birleşmiş Milletler Çevre ve Kalkınma Konferansı (UNCED) tarafından 1993 yılında ''Dünya Su Günü'' olarak kabul edilmiştir. Her yıl farklı temalarla suyun önemi, suyun sürdürülebilir yönetimi ve su varlığımızın korunmasına dikkat çekilmektedir.

Bu kapsamda, Güneysu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personellerince Güneysu Spor Lisesi'nde ''Suyun Hayatımızdaki Yeri ve Değeri'' konulu eğitim programı düzenlemiştir. Etkinliğe Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, Güneysu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eser CAN, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğretim elemanlarından Doç. Dr. Ertuğrul AĞIRBAŞ, Dr. Münevver ORAL, Arş. Gör. Ayşe KARA, İlçe Müdürlüğü teknik personelleri ve 9. Sınıf öğrencileri katılım sağlamıştır.

Güneysu Spor Lisesi Müdürü Alper AVLUK ve Kimya Öğretmeni Eyüp ÖNELGE, Spor Lisesinde verilen bu farkındalık eğitiminin faydalı olduğunu gelecek yıllarda da bu tür etkinliklerin devam ederek okullarının ev sahibi olabileceğini belirttiler. Eğitim programı öğrencilerin ve hocaların görüş ve temennileri ile sona erdi.