T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

SU ÜRÜNLERİ ÜRETİCİ BİRLİKLERİ'NİN KAPASİTESİNİN GELİŞTİRİLMESİ KAPSAMINDA İSPANYOL HEYETLE İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE TOPLANTI DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 10.9.2020

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı ile İspanya Krallığı Galiçya Bölgesel Yönetimi' nin ortaklaşa yürüttüğü ve Avrupa Birliği' nin (AB) fonunu sağladığı AB Eşleştirme Projesi ile Su Ürünleri Üretici Birlikleri' nin ve İl Müdürlüğümüzün AB'nin Ortak Piyasa Düzeni ile uyumlu olarak kapasitesinin geliştirilmesi üzerine toplantı düzenlenmiştir.

İl Müdürlüğümüz Yakup Şanal Toplantı salonunda, Avrupa Birliği'nin Ortak Balıkçılık Politikasının Ortak Piyasa Düzeninde avcılık ve yetiştiricilik üretici örgütlerinin rolleri ve önemi, su ürünlerinin pazarlanması ile üretim ve pazarlama planlarının uygulanması ve benzeri konularda müdürlüğümüzde görevli personele yönelik farkındalık eğitim toplantısı Covid-19 pandemisi tedbirlerine riayet edilerek gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya proje ekibi olarak Bakanlık Merkezde Proje Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Mevkiidaşı Dr. Nezaket Cömert, Proje Yerleşik Eşleştirme Danışmanı Diego Herrero de Egana Espınose de los Monteros  Kısa Dönem Uzmanlar Antonio Basanta, Alberto Lopez Asenjo, Isabel Vazquez ve Proje Dil Asistanı Merve Özman katılım sağlamıştır.

AB Eşleştirme Projesi kapsamında yapılan toplantıda, İlimizin su ürünleri yönünden mevcut durumu, yapılan yatırımlar ve projeler konusunda fikir alışverişinde bulunularak verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantı, karşılıklı soru ve cevaplar ile sona ermiştir.