T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

COVID-19 DENETİM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Yayın Tarihi : 19.8.2020

​İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kontrolörlerimiz; "Lokanta, restoran, cafe vb. işyerlerinde koruyucu tedbirlerin alınması kapsamında denetimlerini gerçekleştirdi.

Covid-19 ile mücadele kapsamında 81 İlde eş zamanlı olarak "Sağlık İçin Hepimiz İçin" mottosuyla, kontrollü sosyal hayat döneminde uyulması gereken kuralların ve alınan tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimler yapıldı.

Müdürlüğümüz adına, 'Lokanta, Restoran, Kafe vb. işyerlerinde koruyucu tedbirlerin alınması kapsamında genel ve özel hijyen kurallarına uyulması, maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması,  ürünlerin tüketicilere sunumu esnasında muhafaza koşulları ve hijyen koşullarının sağlanması amacıyla kontrol ve denetimler gerçekleştirilmiştir. Yapılan resmi kontrollerde işletmelerde personel ve işletme sahiplerine COVİD-19 virüsü tedbirleri ve işletme içi salgın planı hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Genelgeye göre, alınan tedbirlere en üst seviyede uyulmasının sağlanması için denetimlerin kesintisiz ve sürekli olacak şekilde gerçekleştirileceği, bu amaçla konu/faaliyet alanı bazlı olacak şekilde (belirlenecek günlerde tüm lokanta ve restoranların denetlenmesi, diğer gün toplu ulaşım araçlarının kontrol edilmesi gibi) sahada etkin denetim yapılacaktır.