T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KÜÇÜKBAŞ HAYVANLARIMIZIN KAYIT ALTINA ALINMASI VE KORUYUCU AŞILAMA FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

Yayın Tarihi : 7.5.2020

Hayvan Hastalıkları ile Mücadele kapsamında koyun-keçi türü hayvanların aşılama ve kimliklendirme çalışmaları devam ediyor. Aşılamada ilimizdeki tüm yeni doğan küçükbaş hayvanlar ile damızlıkların koyun- keçi vebası ve bruselloz hastalığına karşı aşılanması hedeflenmektedir. 4010 adet bruselloz ile Koyun-Keçi Vebası Hastalığına karşı da 7200 adet küçükbaş hayvanın aşılanması hedeflenmektedir.

Aşılama çalışmaları ile eş zamanlı olarak küçükbaş hayvanların küpeleme işlemi yapılarak kayıt altına alınmaktadır. Bu amaçla İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü personelince Erzurum İli İspir İlçesi sınırlarında bulunan Küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize ait küçükbaş hayvanların programlı aşılama ve küpeleme çalışmaları yapılmıştır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi için ülkemizde de büyük önlemler alınmaktadır. Bu zorlu süreçte; Hayvan Sağlığı Personelimiz tüm gayretiyle hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında aşılama ve küpeleme çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.