T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

DENETİMLERİMİZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR, EDECEK

Yayın Tarihi : 5.5.2020

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Ülkemizde alınan tedbirler kapsamında, İlimizdeki gıda işletmelerine denetimler aralıksız olarak devam ediyor. İl Müdürlüğümüz koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve Belediye zabıta personelleri ile İl merkezindeki gıda üretim-satış yerleri ile market ve diğer iş yerlerine uygulama yaparak esnaf ve vatandaşların Koronavirüs tedbirlerine uyup uymadıklarını denetledi. Alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol eden kontrolörlerimiz, manav ve marketlerde maskesiz ve eldivensiz satış yapan çalışanlar ile maskesiz alışveriş yapan vatandaşları uyardı.

Kontrolörlerimiz, denetimlerin yanı sıra vatandaşları Koronavirüs salgınına karşı alınması gereken tedbirler konusunda da bilgilendirmeye devam ediyor.

Yaşanan bu sürecin en sağlıklı şekilde yönetilebilmesi amacıyla denetimlerimiz aralıksız bir şekilde sürdürülecek olup, talimatlara uymayan işletmeler hakkında gerekli cezai yaptırımlar uygulanacaktır.