T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TEMASTAN KAÇININ, İZOLASYONU UYGULAYIN

Yayın Tarihi : 10.4.2020

Koronavirüs salgınına karşı İl genelinde aralıksız sürdürülen denetimlerde uyulması gereken noktalar konusunda işletme sahipleri ve çalışanlar İl Müdürlüğümüz kontrolörleri tarafından tek tek ve titizlikle uyarılıyor. Çalışanlardan mutlaka maske, eldiven ve bone takmaları ve sosyal mesafe kuralına uyulmaları isteniyor. Kontrolörlerimiz, aynı anda fazla sayıda müşterinin içeriye alınmamasını, ekmeklerin müşterilerin kolayca ulaşabilecekleri yerlere konulmasını, işletme sahiplerinden müşterilerin ekmeklere elle dokunmalarına izin vermemelerini ve ekmek kasalarının yere konulmaması uyarısı yaptı. İşletme girişine mutlaka ayakkabı paspası ve el dezenfektanı koymalarını söylendi.

İl Müdürlüğü olarak aynı titizlik ve hassasiyetle denetimlerimiz devam edecek, kurallara uymayanlar hakkında idari işlem yapılacaktır.

Koronavirüsten korunmak için genel ve özel hijyen şartlarına uyalım. Bu süreçte en önemli denetçinin tüketici olduğu unutulmadan tüketicilerimizin gördükleri olumsuzlukları Alo Gıda 174 hattına bildirmelerinin denetim açısından çok önemli olduğu unutulmamalıdır.