T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

TEDBİRLERE UYALIM VİRÜSÜ BİRLİKTE ATLATALIM

Yayın Tarihi : 1.4.2020

Çin' de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı ülke genelinde mücadelenin tüm alanlarda sürdürülebilmesi için Devletimiz tarafından bugüne kadar alınan önlemler ve tedbirlerin dikkatle ve titizlikle takip edilip yerine getirilmesi, hastalığın yayılmasının önlenmesi bakımından büyük önem arz etmektedir.

Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzce, gıda işletmeleri denetimleri sıklaştırılmış olup, İlimizde faaliyet gösteren marketlerde açıkta satılan her türlü gıda maddesinin uygun teknik ve hijyenik şartlarda üretilmesi, depolanması, pazarlanması, halk sağlığını korumak üzere gıda maddelerinin üretiminde kullanılan her türlü hammadde ve malzemelerin güvenliğine ilişkin özelliklerinin tespit edilmesi, gıda maddeleri üreten ve satan işyerlerinin asgari teknik ve hijyenik şartlarının belirlenmesi ile ilgili denetimlerimiz hız kesmeden devam ediyor. İl Müdürlüğümüz tarafından Gıda işletmelerinin Koronavirüs (COVID-19) hastalığına karşı alması gereken tedbirler ile ilgili afiş ve broşürler dağıtılmaktadır.

İl Müdürlüğü olarak aynı titizlik ve hassasiyetle denetimlerimiz devam edecek, kurallara uymayanlar hakkında idari işlem yapılacaktır. Vatandaşlarımız uygunsuzluktan şüphelendikleri işletme ve ürünlerle ilgili ihbarlarını Alo 174 Gıda Hattına yapabilirler.

Koronavirüsten korunmak için genel ve özel hijyen şartlarına uyalım.

#EvdeKalRize