4.6.2018 / Gösterim Sayısı : 279

9.Tarım Ve İnsan Fotograf Sergisi Açıldı

#9. TARIM VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız ile Denizbank işbirliğinde geleneksel olarak düzenlenen, "Tarım ve İnsan" konulu 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların yer aldığı 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisi açıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından, 2009 yılından itibaren "Tarım ve İnsan" başlığı altında gerçekleştirilmeye başlanan, tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan fotoğraf yarışmasında; Genel, Çiftçi, Öğrenci ve Tematik kategorilerinin yanında, Öğrenci, "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları" ve Denizbank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşti.

 Yarışma kapsamında sergilenmeye değer bulan fotoğraflar; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı birimleri tarafından 81 ilde sergilenmeye başlandı. Temanın "Milli Tarım" olarak belirlendiği bu yarışmaya  501 katılımcı, 2.326 fotoğrafla katıldı. Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair fotoğrafların kabul edildiği yarışmada, değerlendirilen toplam 500 fotoğraftan 120'si sergilenmeye layık görüldü. 

"Tarım ve İnsan" konularının işlendiği 60 fotoğraf 30 Mayıs – 01 Haziran 2018 tarihlerinde sergilenerek halkımızın beğenisine sunuldu.


''