19.4.2018 / Gösterim Sayısı : 366

Genç Çiftçilerimize Hibe Edilen Büyükbaş Hayvanlar Teslim Edildi

#GENÇ ÇİFTÇİ 2018 MERKEZ DAĞITIMI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi kapsamında Rize merkezde büyükbaş hayvan almaya hak kazanan başvuru sahibi 29 genç çiftçimize 174 büyükbaş hayvan Müdürlüğümüzce teslim edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüzce yapılan dağıtım törenine İl Müdürü Şafak BULUT, teknik personelimiz ve genç çiftçiler katıldı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İl Müdürü BULUT; "Hayvanların genç üreticilere hayırlı olmasını dileyerek bu hayvanlara iyi bakmalarını, yetiştiricilikte karşılaşılabilecek sorunlara karşı İl/İlçe Müdürlükleriyle irtibata geçmelerini tavsiye etti. Bakanlığın tarımda sürdürülebilirliğin sağlanabilmesi, genç çiftçilerin desteklenebilmesi, gelir düzeyinin yükseltilebilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulabilmesi ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkıda bulunulabilmesi için Genç Çiftçi Projelerinin Desteklemesi Programı'nın uygulamaya koyulduğunu ve bu tür projeler sayesinde genç çiftçilerin tarım ve hayvancılığa yönlendirilerek ülke ekonomisinde tarım ve hayvancılık sektörünün canlı tutulmasını amaçladıklarını dile getirdi.

Bilindiği üzere 17.04.2018 tarihinde de Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında Kalkandere-İyidere-Derepazarı-Çayeli-Güneysu-Ardeşen-Fındıklı ve Pazar ilçelerimizde bulunan 59 genç çiftçimize; toplamda 354 adet Büyükbaş (Sığır) dağıtıldı.

 


''